4 tipy na kvalitní jídelní stoly z masivu

Milujete rodinné obědy a domácí posezení s přáteli? Pokud ano, jistě budete souhlasit s tím, že nutnou součástí takového příjemného setkání je kromě lahodného jídla i pořádný jídelní stůl.

Ten je obvykle centrem veškerého dění v kuchyni. Scházíme se u něj ráno u snídaně, večer po práci a po škole u večeře, o víkendech si u něj dopřáváme společný oběd. Stůl by proto měl být podroben opravdu poctivému výběru, abyste s ním byli náležitě spokojeni.
Vynikající volbou jsou masivní jídelní stoly. Potěší dlouhotrvající odolností, originální krásou a kvalitním zpracováním. Jednou z firem, které do výroby masivních stolů vkládají i své srdce, je česká společnost Rott design. Připravili jsme pro vás malou ochutnávku jejich umění v podobě 4 kouzelných jídelních stolů, které rozzáří každou kuchyň i jídelnu. V jejich sortimentu jich ale najdete mnohem více.

Jídelní stůl Varadero

V jednoduchosti je krása – to je motto tohoto modelu. Masivní deska je doplněna čtyřmi čtvercovými nohami, které mají rozměry 10 × 10 cm a na své vrchní straně jsou ozdobeny decentním nerezovým rámečkem. Pokud byste ale upřednostnili variantu bez něj, je možné dodat stůl i bez této dekorace. Můžete si vybrat i umístění nohou. Ty mohou být v rozích stolu, tedy zároveň s deskou, nebo mírně zapuštěné zhruba 20 cm od hrany stolu. Tato volba je vhodná v situaci, kdy stůl doplníte rohovou lavicí Varadero – sezení bude pohodlnější. Pokud se vás u stolu někdy sejde více, zvažte rozšíření o nástavnou desku. Ta může být na obou kratších stranách. Desky s jednoduchým, ale efektivním uchycením můžete po odejmutí uložit mimo stůl.

Jídelní stůl Martinique

Na modelu Martinique vás na první pohled upoutá jeho jednoduchá a pevná konstrukce. Poměrně vysoké luby jsou po celém obvodu masivní desky. Jsou zárukou 100% pevnosti i v případě opravdu rozměrného stolu. Pokud u vašeho stolu budou sedat vyšší strávníci, objednejte pro jistotu jeho zvýšenou variantu. To platí zvlášť v případě, pokud stůl doplníte vyššími židlemi, u klasické výšky by mezi sedákem a luby nezbýval dostatek prostoru pro pohodlné posazení.


Tento masivní jídelní stůl si v divokém dubu a délce nad 180 cm oblíbili majitelé chalup a roubenek. Jeho jednoduchý design je ale častou vstupenkou i do moderních interiérů – obvykle v menších rozměrech. Nohy jsou čtvercové a mají rozměry 10 × 10 cm. Jejich umístění v rozích stolu společně s deskou vytváří pevný rám po celém obvodu. Z kratších stran je opět možné umístit nástavné desky, které se po odejmutí odkládají mimo stůl.

Jídelní stůl Havanna

Masivní stůl Havanna spojuje tradiční konstrukci s netradičním způsobem uchycení nohou. Klasické luby jsou mírně zapuštěny pod desku stolu. Nohy mají čtvercový půdorys a prostupují výřezy v rozích desky stolu. Jsou však pevně uchyceny do lubů, proto je výsledkem vysoká pevnost stolu. Přiznaná mezera, která je mezi nohami a stolem, umocňuje masivnost nohou a zamezuje vniknutí případných nečistot. Můžete si vybrat ze dvou rozdílných šířek nohou, a to buď 12×12 cm nebo 9×9 cm. I u tohoto modelu je možné rozšířit plochu stolu o nástavné desky, které se po odejmutí ukládají mimo stůl.

Jídelní stůl Bea

Masivní stůl Bea je model s tradiční konstrukcí. Luby jsou zapuštěné pod deskou a nepatrné vsunutí nohou pod úroveň desky v jejích rozích navozuje dojem ještě masivnější stolové desky. Bea má unikátní systém rozkládání. Nohy stolu totiž odjíždějí společně s rozkládacími deskami. To znamená, že noha je vždycky na konci stolu – ať už je stůl složený, či rozložený. Pokud je stůl složený, jen zkušené oko pozná, že ukrývá rozkládání. Rozkládání je možné v několika rozdílných rozměrech. Může být o 60 cm, 70 cm, 95 cm nebo 2 × 47 cm. Rozměry nohou jsou 10 × 10 cm. U větších rozměrů stolů se do nohou frézují kolečka nebo kluzáky, které usnadňují manipulaci při rozkládání.

Kolekce WoodArt

Hledáte-li přírodní krásu do svého domova, podívejte se na novou kolekci masivních stolů WoodArt.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *