Jak si vybrat skříně do ložnice? Inspirace a rady, které oceníte!

Součástí dnešní moderní ložnice je šatna (samostatná místnost), která nahrazuje skříně a další úložné prostory. S touto místností se při stavbě nového domu automaticky počítá. Většina z nás však nebydlí v novostavbě a nemá možnost si takovou samostatnou místnost pořídit. Naštěstí si můžeme vybrat z nepřeberného množství překrásných šatních skříní, které šatní místnost plně nahradí. Vybrat si tu správnou šatní skříň však nemusí být jednoduché. Měla by být praktická, dostatečně veliká pro všechno vaše oblečení a do ložnice by měla perfektně zapadat. Následující body vám její výběr značně usnadní!

Skříně do ložnice musí mít správnou velikost!

Dnešní ložnice nabízí celé ložnicové sestavy, které k sobě perfektně ladí od A po Z, ať už v prvotřídním moderním či rustikálním provedení. Někdy je však lepší variantou pořídit si nábytek (postel do ložnice, šatní skříně či komody) zvlášť tak, aby svou velikostí přesně zapadaly do místnosti. I když v domácnosti nemáte úložných prostorů zrovna dostatek, do malé místnosti zbytečně „necpěte“ velkou šatní skříň, která zabere hodně místa. Ložnice by na vás měla působit klidným, vyrovnaným dojmem. Stísněný prostor takový dojem nevytváří. Pokud máte k dispozici prostornou místnost, můžete si naopak dovolit větší šatní skříň, která bude disponovat i prostorem na ukládání objemnějších věcí a policemi.

Materiál pro šatní skříň – masiv nebo laminát?

Jistě se shodneme na tom, že skříně do ložnice z masivu by si vybrala většina z nás. Nábytek z masivu příjemně voní dřevem a viditelná struktura dřeva působí útulným dojmem. Nevýhodou je však pořizovací cena, která je hodně vysoká zejména, pokud je nábytek vyroben z tvrdšího dřeva (buk, dub). Pokud si z finančních důvodů nemůžete dovolit šatní skříně z masivu, existuje opravdu mnoho nádherných ložnicových skříní z laminátových desek či voštiny, které jsou moderní, trendy a existují v mnoha provedeních (skříně do ložnice s posuvnými dveřmi, klasické komody do ložnice apod.). V kombinaci se sklem místnost projasní a opticky zvětší. Krásná a trendy je i kombinace se sklem. Nádherné a moderní ložnice naleznete na našich stránkách http://www.spectrumnabytek.cz/17-loznice.

Barevné sladění pro váš klidný a harmonický spánek

Ložnicové sestavy mají tu výhodu, že při jejich pořízení už stačí barevně doladit jen stěny, obrazy, stolní lampy, lustr do ložnice a vaše útulná moderní ložnice je na světě! Pokud si pořizujete každý kousek nábytku zvlášť, nezoufejte, vaše „Amatérská ložnice“ bude jistě krásná a navíc zcela originální. Snažte se místnost vybavit nábytkem ve stejném designovém duchu a barevně sladit tak, abyste se v ložnici cítili dobře. Studené barvy výmalby (např. šedomodrá) prostor ložnice ochladí. Naopak teplá žlutooranžová barva ložnici krásně prohřeje. Rozdíl ve vnímání skutečné teploty může být díky barvám až 7°C! Ložnici orientovanou na sever je proto lepší vymalovat teplejšími barvami (např. žlutou). Pokud je ložnice orientovaná spíše na jih, zvolte studenější tóny barev (např. modrou nebo zelenou).

Na závěr přkládáme video s jednou moc zajímavou šatní skříní nebo spíše šatním domem

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *