Jak správně připevnit garnýže na záclony?

Určitě nám dáte za pravdu, že prázdná okna bez záclon nevypadají zrovna pěkně. I když se od záclon v posledních letech upustilo a my jsme dali přednost modernějším žaluziím, vrací se opět do módy a hrdě se tak hlásí o slovo.

Chcete-li je přidělat i na vaše okna, budete potřebovat garnýže na záclony, bez kterých se jednoduše neobejdete. Že nevíte, jak se správně připevnit? Na pomoc si můžete vzít náš dnešní článek, ve kterém si řekneme, jak garnýže na záclony přidělat.

Jak na připevnění garnýže na záclony v několika krocích

Připevnit garnýže na záclony není až taková věda, jak se možná na první pohled zdá. Dokážeme ale pochopit, že ne všichni jsme zruční kutilové, kteří ke svým činnostem nepotřebují návod. A co si budeme nalhávat – jsou situace, kdy se takový šikovný návod hodí. Teď už ale na nic nečekejme a pojďme si v několika jednoduchých krocích říci, jak připevnit garnýže na záclony.

Krok první: délka garnýže

Na samotném začátku je potřeba mít jasno v tom, jak dlouhou garnýž vlastně potřebujete. Záleží jen na vás, zda zvolíte garnýž o délce odpovídající délce vašeho okna, nebo zda se rozhodnete, že garnýže budou okna přesahovat a tím pádem i zvolená záclona bude okna překrývat. To už je na vašem vkusu a samozřejmě i na dispozičních podmínkách.

Krok druhý: jak vysoko

Jakmile budete mít v ruce garnýž odpovídající vašim představám, stojí před vámi další rozhodování: tentokrát musíte vybrat, jak vysoko nad okno garnýže na záclony připevníte. Vzdálenost je čistě na vás, odrážet se můžete od výšky stropů konkrétní místnosti. Nejméně se doporučuje vzdálenost od okna cca 5 cm.

Krok třetí: měření

Teď si můžete vzít do ruky metr a tužku, kterou označíte místo pro vrtání. Pamatujte na známé pořekadlo: dvakrát měř, jednou řež. Je vždycky lepší se dvakrát ujistit, že jste s vybraným místem spokojeni, nežli se unáhlit a poté litovat.

Krok čtvrtý: vrtání

Jakmile budete mít označené místo, pomocí vrtačky vyvrtejte do zdi díru o hloubce hmoždinky. Tu následně umístěte do vyvrtané a vyčištěné díry.

Krok pátý: nasazení konzole

Do hmoždinky, která by v tuto chvíli měla pěkně držet ve zdi, připevněte konzoli. Tu připevníte pomocí šroubku, který zašroubujete do hmoždinky. Na konzoli pak jen stačí nasadit garnýž a máte hotovo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *