Obkladové palubky do interiéru i exteriéru

Obkladové palubky se pyšní širokým spektrem využití ve vnitřních i venkovních prostorách. Vyznačují se velmi pěkným vzhledem, ale také bohatou funkčností. Při jejich výběru je nejdůležitějším aspektem místo, kam se bude obložení montovat. Do interiéru je obkladové palubky možné využít jako kuchyňské pracovní desky nebo obklady stěn. V exteriéru poté poslouží při stavbě altánů, chat, dřevěných budek nebo fasád

Obkladové palubky všeho druhu na jednom místě

Firma Dřevobis D&S si je plně vědoma toho, že správný výběr materiálu je velmi důležitý vzhledem k budoucímu využití palubky. Nabízí proto široký sortiment palubek různého druhu, ze kterých si vybere opravdu každý. Jelikož jsou obkladové palubky vhodné pro stěny a stropy, jejich tloušťka nemusí být významná. Pro obklad do interiéru se doporučuje tloušťka 12,5 mm – 14 mm, pro exteriér tloušťka od 15 mm. Pokud sháníte univerzální obkladové palubky vhodné zároveň do interiéru i exteriéru, nejlepší volbou je smrkové dřevo. Obkladové palubky z modřínového dřeva mají typické vlastnosti odolnost a životnost a hodí se proto do venkovního prostředí. Dubové palubky se zase doporučují pro podlahy, a to díky své tvrdosti a vysoké životnosti. Nebudou se totiž na podlaze z dubových palubek objevovat vrypy po každém posunutí stolu.

Montáž obkladových palubek

Obkladové palubky se natírají vždy před montáží speciálním lepidlem na podlahy a palubky. Úprava se provádí z lícové a z obou bočních stran. Palubky se doporučuje nechat v interiéru alespoň tři dny, aby se vlhkost dřeva přizpůsobila parametrům místnosti. Obkladové palubky se poté kotví na rošt z latí. Na rošt jsou palubky připevněny příchytkami, hřebíky nebo vruty. 

Kde obkladové palubky seženu?

Obrovský výběr těchto obkladových palubek můžete zakoupit u firmy Dřevobis D&S, u které Vás čeká výběr z desítek druhů materiálu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *