Předsíně – vizitka Vašeho bydlení

Vstupní hala, chodba či předsíň jsou prvním místem, kam do bytu či domu vstupujete poté, co projdete vchodem. A to nejen Vy, ale i Vaši přátelé či známí. Předsíň Vám o majiteli bytu řekne víc než jakákoliv jiná místnost. Kdo zvládne dobře zařídit předsíň, ten vlastně složil maturitu z bydlení To, co dělá z předsíně tak náročné místo na zařizování, je obvykle její omezený prostor a pak spousta úkolů, jež musí plnit. Musíte zde odkládat boty včetně mokrých a špinavých, svrchní oblečení, deštníky, tašky nebo dokonce kočárek. První dojem se vytváří právě v předsíni. Můžete mít sebekrásnější kuchyň a sebehonosnější obývací pokoj, bude první dojem v nevzhledné předsíni poněkud rozpačitý a nepříjemný.  

Předsíně jako vstupní prostory určují náladu

  Vstupní místnost může navodit náladu příjemnou, radostnou nebo nerudnou. A to v případě, že zakopnete o něčí boty, pohozené tašky nebo se na Vás z věšáku řítí kupa bund a kabátů, které nikdo neuklidí. Takový vstup do domu na Vás jistě nemile zapůsobí a s tímto pocitem pak vcházíte do interiéru a podle toho se pak chováte k ostatním.  Když Vás naopak vítá krásná, přehledná a uklizená předsíň, pak máte příjemnou náladu a tu předáváte i ostatním členům domácnosti. Takže opravdu stojí za to věnovat tomuto prostoru patřičnou pozornost. Náladu v  rodině často silně ovlivňuje právě tento prostor.  

Jak vybavit předsíň v paneláku

  Prvním místem, kam v bytě vstoupíme, je předsíň. Stává se tak nejviditelnější vizitkou našeho bydlení. Proto řešení předsíně o malých rozměrech, které jsou v panelákových bytech běžné, není vůbec jednoduchou záležitostí. Do malého prostoru v panelákových předsíních se musí uložit mnoho věcí.  V prvé řadě je velmi důležité, co budeme v předsíni v paneláku ukládat. V panelákových bytech moc prostoru na uložení věcí nebývá, proto je třeba pečlivě zvážit, jak nejefektivněji využít prostor v předsíni. Dobré je promyslet, co vlastně chcete skladovat a kolik toho máte. U větších věcí jako vysavač, žehlicí prkno, sušák na prádlo či kufry si vyhraďte prostor,pokud to bude možné, i na tyto věci, které uložíte do skříně. V těsné blízkosti vchodu do předsíně v paneláku by měl být věšák na kabát a a bundy a botník na obuv. Prostorově náročnější je místo háčků na zdi tyč, na kterou se věší ramínka. Na botníku by se mělo podle potřeby sedět, je to praktické při obouvání. Důležité je zejména, aby v předsíni nebyly žádné překážky. Vstupní dveře se proto musí dát volně otevřít a to poněkud možno dokořán. Nesmí být za nimi ani nábytek ani zeď, které by jejímu otevření bránily.

Tapety do předsíně

  Dobrý dojem na Vaše hosty můžete udělat již při vstupu do Vašeho bytu. Za předsíň se považuje ta místnost, která je ve většině domácností jako první, do které z venku vejdeme. Předsíně v paneláku jsou většinou menší a tmavé. Do menších prostorů je proto vhodné volit světlé barvy, které tento malý prostor náležitě prosvětlí a současně opticky zvětší. Napadla Vás myšlenka umístit tapetu i do předsíně? Není to vůbec špatný nápad. Dnes se tapetami, které se vyrábí moderními technologiemi tapetují všechny místnosti. Tapety do předsíně byste měli mít takové, aby vypovídaly o Vašem stylu a vkusu. Vaši tapetu v předsíni tak mohou vidět i ti, kteří nepřekročí práh Vašich dveří jako například pošťáci a krátké návštěvy, kdy otevřením dveří uvidí Vaši vkusně zařízenou předsíň s tapetami na zdi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *