Výběr nového šicího stroje do vaší domácnosti

Při výběru šicího stroje je důležité uvědomit si, k jakým činnostem ho budete používat a také jak často. Pokud se rozhodnete šicí stroj využívat tak často, aby se ze samotného šití stal váš koníček a nedojde na to, že by vám po jeho koupi ležel na dně skříně a pouze na něj sedal prach, vyplatí se investovat do dražšího šicího stroje s více funkcemi. Pro občasné sešívání oblečení či zkracování nohavic stačí vložit peníze do stroje jednoduššího, který na takové činnosti bohatě postačí. Na eshopu Šicí Centrum Haišman naleznete všechny druhy strojů od těch nejlevnějších po nejsložitější, které se dají využít i k průmyslovému šití na zakázky.

Podle jakých parametrů šicí stroj vybrat?

Nejjednodušším rozdělením, o kterém je vhodné před koupí nového šicího stroje začít přemýšlet, je zvolit si, zda chcete stroj mechanický či elektronický. Mechanický typ je trochu zastaralejší, ale pro občasné používání zcela postačí. Funguje na principu tlačítek nebo koleček, se kterými si zákazník mechanicky navolí typ stehu či délku a šířku stehu. Elektronický stroj mívá ve výbavě displej, na kterém si uživatel opět volí požadované parametry. Navíc se na desku elektroniky dají nahrát řady funkcí a stehů, které umožňují větší výběr dekorativním stehů či rozšířenější výběr tvarů knoflíkových dírek. Na sici-stroje-overlocky si vyberete mezi několika osvědčenými značkami jako je Husqvarna Viking, Babylock, Bernina, Gritzner nebo Pfaff. Výhodným výběrem, u kterého oceníte poměr cena a kvalita, jsou například  ověřené šicí stroje české značky Bobbin.

Na jaká kritéria se ještě zaměřit?

Dalším krokem ve výběru je zvolit si šicí stroj podle konstrukce. Podle tohoto parametru se šicí stroje dělí na stroje s kývavým chapačem, horizontálně rotačním chapačem a vertikálně rotačním chapačem. Pro základní šití se doporučuje šicí stroj s kývavým chapačem nabízející jednodušší manipulaci s menší potřebou stehů. Pro náročnější uživatele se vyplatí sáhnout po stroji s rotačním chapačem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *