Využívejte možnosti klimatizace po celý rok!

Klimatizace je skvělým pomocníkem především v horkých letních dnech, kdy nám zajistí požadovaný chládek. Moderní klimatizace umí vzduch i ohřát a klimatizaci k regulaci teploty vzduchu tak můžete využívat po celý rok. Podívejme se společně na pozitivní a negativní stránky klimatizace a jak o toto zařízení správně pečovat.

Klimatizace jako způsob topení v domácnosti?

Klimatizaci každý z nás zná pro ochlazování vzduchu v místnostech. Jak však funguje na opačném principu? Zařízení pracuje stejně jako tepelné čerpadlo. Vnější jednotka odebírá teplo z okolního vzduchu. Poté ho předá vnitřní jednotce, která začne následně topit. Oproti jiným způsobům vytápění dokáže vyprodukovat mnohem více tepelné energie v poměru ke spotřebované elektřině.

Výhody a nevýhody klimatizace

Za základní výhodu používání klimatizace se považuje její schopnost udržovat požadovanou teplotu bez ohledu na venkovní prostředí. Místnost se díky klimatizaci dokáže velmi rychle ohřát a sami si můžete volit z několika různých režimů vytápění. Filtry v klimatizaci ze vzduchu odstraňují prach, pyly a nečistoty a minimalizují tak vznik nemocí a alergií. Co se týče negativní stránky klimatizací, problémem může být snížení uživatelského komfortu v interiéru kvůli proudění vzduchu. Teplý vzduch se navíc tímto způsobem hromadí u stropu a chladný vzduch se drží při zemi. 

Servis klimatizací v Praze pro bezproblémový chod zařízení

Pro zajištění dlouhověkosti klimatizace je nutné o zařízení pravidelně pečovat. Kompletní servis klimatizací v Praze můžete očekávat od společnosti ALDIG, s.r.o. Kromě instalace a dodání klimatizací od renomovaných výrobců zajišťuje profesionální záruční i pozáruční servis, celkovou údržbu klimatizace a její čištění. V případě servisu klimatizace se firma zaměřuje na čištění filtrů, desinfekci výparníku, měření tlaku chladiva či kontrolu odtoku kondenzátu. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *