Se stavebním řezivem vybudujete nový přístřešek nebo pergolu raz dva

Chystáte se postavit střechu, stání pro vozidlo, pergolu či místo pro uložení Vašeho nářadí? Nebo si přejete zútulnit oázu klidu na Vaší zahradě a vybudovat nový přístřešek pro posezení s rodinou a přáteli? Prvním krokem k těmto projektům je nejprve vybrat vhodný materiál. Nejpraktičtější a nejjednodušší volbou je koupě nařezaného stavebního řeziva, které má kromě estetického hlediska i spoustu praktických výhod!

Jaké stavební řezivo zvolit?

Ke stavbě jakýchkoliv objektů ve venkovních prostorách se velmi často používá dřevěné stavební řezivo. Dřevěný materiál je lehce obnovitelný, udržitelný a navíc krásně vypadá a voní. Jeho výhodou bývá také z lokálních důvodů jeho cenová dostupnost. Základní rozdělení stavebního řeziva je na čerstvé a suché řezivo. Pro stavbu objektů v exteriéru se doporučuje čerstvé řezivo, za které je považováno dřevo po poražení živého stromu ještě před jeho usušením.

Stavební řeziva z buku, modřínu nebo z dubu?

Mezi nejčastěji používaná stavební řeziva patří dubová, modřínová a buková řeziva. Za nejvíce odolný materiál se označuje dubové dřevo. Dřevo dubu obsahuje třísloviny, díky kterým se řadí k neodolnějším dřevinám a odolává i velmi nepříznivému počasí a venkovním vlivům. Bukové dřevo je méně trvanlivé, za to skvěle opracovatelné. Modřínové dřevo se zase vyznačuje úzkými letokruhy a krásnou barvu na řezu, která postupem času mění odstín. 

Obrovský výběr stavebního řeziva u Dřevobis D&S

Obrovský výběr různých profilů a délky stavebního řeziva seženete u společnosti Dřevobis D&S. V nabídce na Vás čekají fošny, hranoly, krovy, stavební prkna či střešní latě, a to vše v rozumné cenové relaci. Pokud ještě nad výběrem váháte a ocenili byste jakoukoliv radu, neváhejte firmu Dřevobis D&S kontaktovat a osobně se přijeďte na stavební řezivo podívat do jejich kamenné prodejny!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *