Chystáte se vyčistit koberec? Víme jak na to!

Zima je za námi, venku již panují letní teploty a nejeden z nás si říká, že je ten správný čas vyčistit koberce v domácnosti. Můžete totiž bez obav větrat i několik dní a koberec tak brzy uschne.

Pokud se pustíte do čištění vlastními silami, vězte, že to bude chtít opravdu hodně námahy, protože zažranou špínu, která je hluboko ve struktuře vlákna, není tak lehké odstranit.

Můžete zkusit rady našich babiček

Ano, na některé skvrny opravdu pomohou obyčejné domácí „prostředky“. Tak například na skvrny od vína by měla pomoci šťáva z citrónu. Rovněž můžete vyzkoušet jedlou sodu nebo kysané zelí. Za výsledek však neručíme.

Čištění koberců vlastními silami

Kvalitní čistící prostředek na koberce jistě pomůže. Počítejte s nemalou investicí (zejména, pokud máte doma velké plochy), ale také s obrovskou námahou, kterou budete muset při čištění vynaložit. Abyste docílili kýženého efektu, je opravdu zapotřebí přidat vlastní sílu, prostě drhnout a drhnout. Dále je potřeba si uvědomit, kolik času Vás to bude stát. Při samotném čistění koberce nezničíte roztoče a koberec rozhodně nevyperete, protože špinavá voda v koberci prostě zůstane.

Jaký je nejlepší způsob? Použít speciální čistící techniku!

Firma Boček Vám dokáže, že i starý, zašlý a špinavý koberec může vypadat znovu jako nový! Obnoví a rozzáří jeho vzhled a regeneruje vlákno. Jak? Metodou hloubkového čištění, neboli tzv. extraktorovým způsobem (speciálním čistícím strojem na čištění koberců). Jedná se o mokrý proces čištění koberce, při němž je propíraná plocha čištěna tlakem vody spolu s působením čisticího prostředku a následně odsávána. Další možností, jak docílí zářící novoty Vašeho koberce, je kombinace popsaného způsobu s kotoučovým strojem nebo rotačním kartáčem. Tato metoda je vhodná zejména pro namáhané koberce. Domácím čištěním koberců takového výsledku nikdy nedosáhnete. Proto je přivolání odborníka se speciální technikou tím nejlepším řešením.

Výsledek při čistění extraktorovým způsobem nic nepřekoná. Šetřete svaly a čas na opravdové sportovní aktivity a objednejte si profesionální služby! Více zde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *