Využijte vysokých slev na nábytek, i když nemáte finanční rezervu

Občas některé obchody s nábytkem vyhlásí krach cen, velké slevy, výprodeje skladů, a vy právě nemáte dostatečnou rezervu na to, abyste si pořídili novou sedačku nebo kuchyňskou linku za výrazně nižší částku. Vyplatí se vzít si v takovém případě půjčku a pořídit si nový nábytek?

Čím větší sleva, tím víc se půjčka vyplatí

Jestliže potřebujete novou obývací stěnu, máte rezervu cca 5 000 Kč a nábytek je zlevněn o 25 % z 13 500 Kč na 10 000 Kč, nabízí se krátkodobá neboli rychlá půjčka. V případě, že máte možnost chybějících 5 000 Kč uvolnit z příští výplaty, můžete zvolit například právě jednu z půjček na dobu splatnosti kolem 30 dnů. Poplatek za její vyřízení je ve většině případů nižší než 3 500 Kč, takže se vám nákup s tak výraznou slevou vyplatí, i když si na něj půjčíte.
A nemusí to být jen nábytek, co se vyplatí pořídit ve výprodeji za vypůjčené peníze. Obecně platí pravidlo, že brát si půjčku na nákup ve výprodeji se přestává vyplácet ve chvíli, kdy suma, kterou zaplatíme na úrocích nebo za poplatky, je vyšší, než celková částka, o níž je zboží levnější.

Ušetřete ještě víc s bezúročnou půjčkou

Některé společnosti (převážně nebankovní) ještě stále poskytují první půjčku zdarma. Obvykle se jedná o půjčku do 10 000 Kč s dobou splatnosti kolem jednoho měsíce, kterou dostanete do pár minut na účet. Požádat o ni tedy můžete i v den nákupu. Jedná se o známý a dost vyhledávaný produkt “Půjčka ihned na účet”. Dokonce ani zápis v registru dlužníků nemusí být vždycky překážkou, nebankovní instituce často volí jiný způsob ověření bonity žadatele. Půjčku dostanete na účet opravdu velmi rychle, takže se nemusíte bát, že se vybraný nábytek mezitím vyprodá.

Kdy byste o rychlou půjčku rozhodně neměli žádat

Trendem dnešní doby je zodpovědné půjčování, proto si nepůjčujte ani docela malou částku, pokud nemáte jasnou představu, z čeho ji splatíte. Rychlá půjčka není pro žadatele bez stálého příjmu, nebo s rozpočtem tak napjatým, že nedokáže celou částku splatit v dohodnuté době. Raději oželte nový nábytek, než abyste se zbavili klidného spánku díky stresu z neschopnosti splácet. Někdy je vhodnější zvážit půjčku s delší dobou splatnosti a s možností nižších měsíčních splátek.

Půjčka ihned na účet logicky není vhodná ani pro žadatele, kteří nemají svůj vlastní bankovní účet. Výjimkou je půjčka Zaplo.cz, tu si můžete vyřídit v prodejnách GECO a peníze jsou vám vyplaceny ihned na ruku. Většina nebankovních společností ale vyžaduje bankovní účet a ověřovací platbu ve výši 1 Kč.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *