Tepelné a chladové izolace do rodinných domů i průmyslových objektů

Teplo je největším nositelem energie a zároveň patří k našim základním potřebám pro život. Při stavbě či rekonstrukci Vašeho domu je důležité naplánovat kvalitní chladovou a tepelnou izolaci, která Vám ušetří spoustu energie, financí a redukuje výskyt plísní. Pojďme se společně podívat na to, jakou izolaci vybrat a kdy na ni rozhodně nedat dopustit.  

Proč vlastně tepelné soustavy izolovat?

EPDM chladové a tepelné izolace zajišťují optimální klima, aby v okolí rozvodů v domě byla vždy požadovaná teplota nezávisle na ročním období či klimatických podmínkách. Pod pojmem EPDM rozumíme izolaci s uzavřenou buněčnou strukturou na bázi elastomeru. Zjednodušeně se jedná o pěnovou izolaci, která se nejčastěji používá k zaizolování potrubí. Jedním z hlavních výhod izolace je úspora nákladů na vytápění objektu a celková tepelná pohoda v objektech. Izolaci oceníte jak v rodinných domech, tak ve velkých průmyslových objektech.

Jakou vybrat tepelnou izolaci?

K izolaci můžete použít izolační trubice určené k izolování potrubních rozvodů vody či topení. Tyto izolace na bázi EPDM kaučuku jsou odolné vůči UV záření, povětrnostním vlivům a ozónu. Mimo jiné také vynikají odolností proti vlhkosti, růstu plísní, množení hmyzu a hlodavců. Zároveň snáší dlouhodobě teploty do 175 °C a je tedy zcela na Vás, kde tepelnou izolaci využijete. A co si představit pod pojmem chladová izolace? Tuto izolaci využijete především pro ochranu potrubí se studenou vodou a klimatizačního potrubí. Zabráníte tak nevyžádané kondenzaci, přenosu tepla z okolního prostředí a zamrznutí vody v potrubí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *